Analityk biznesowy

5 przesłanek do zostania analitykiem biznesowym

Na anglojęzycznym blogu Bridging the Gap, poświęconym pracy w charakterze analityka biznesowego oraz rozwoju kariery w tym właśnie kierunku, autor blog wyszczególnił 5 oznak wskazujących na predyspozycje danej osoby do wykonywania zawodu analityka biznesowego, analityk biznesowy Elbląg. Jeśli ktoś z Was, drodzy Internauci, nadal zastanawia się nad karierą analityka, warto zapoznać się z wymienionymi oznakami i zadać sobie pytanie czy praca na tym stanowisku jest właśnie dla Was. Poniżej, specjalnie dla tych niezdecydowanych, zamieszczam omówienie wspomnianych oznak.

3Praca analityka biznesowego jest dla Ciebie, jeśli:

 • Lubisz spotkania, a dodatkowo potrafisz rozpoznać kiedy ludzie nie rozmawiają ze sobą, a jedynie mówią do siebie. W takich momentach potrafisz odpowiednio zareagować i poprowadzić rozmowę w odpowiednim kierunku.
 • Lubisz pisać, głównie teksty wymagające precyzji, a długotrwałe siedzenie przed komputerem nie jest dla Ciebie problemem.
 • Jesteś w stanie zlokalizować słabe punkty w oprogramowaniu, z którego korzystasz, a przy ich identyfikacji zastanawiasz się co mogłoby zostać poprawione, żeby program działał lepiej.
 • Lubisz pisać i rysować na tablicy, a to zainteresowanie jest związane z tworzeniem podstaw do współpracy z innymi ludźmi.
 • Umiesz pracować w sytuacjach stresujących i nie lubisz być w konflikcie z innymi osobami. Pomagasz innym w podejmowaniu odpowiednich decyzji za pomocą dostarczanych informacji.

2 Comments

 1. Witam serdecznie ! Pisze z zapytaniem odnośnie właśnie pracy jako analityk. Jestem po gastronomicznej szkole zawodowej , matury niestety nie posiadam . Jednak chciałem zapytać czy warunkiem do zostania analitykiem jest posiadanie właśnie owej matury i ukończenie studiów związanych z tym zawodem?
  Z góry dziękuję za odpowiedź .
  Pozdrawiam, Łukasz

  • ABadminc

   2 stycznia 2017 — 12:14

   Jednym z podstawowych wymagań stawianych kandydatom na stanowiska Analityka Biznesowego, jest posiadanie wykształcenia wyższego ekonomicznego. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Copyright © 2020 Analityk biznesowy

Theme by Anders NorenUp ↑