Czy awans bez podwyżki się opłaca? Sprawdzamy

Czy awans bez podwyżki się opłaca? Sprawdzamy

Wielu z nas z ogromnymi nadziejami czeka na awans, a co za tym idzie również podwyżkę comiesięcznego wynagrodzenia. Niestety, nie zawsze nam się to udaje. Niektóre firmy postanawiają wynagrodzić swoich pracowników jedynie samym awansem, bez podwyżki. To oczywiście wiąże się ze zmianą obowiązków oraz większym natłokiem pracy.

Jednak są sytuacje, w których taki układ jest opłacalny. Mogą się o tym przekonać również osoby zatrudnione w roli analityka biznesowego. Pamiętaj o tym, że w przyszłości być możesz będziesz chciał zmienić pracę, a wtedy awans będzie dobrze wyglądał w Twoim CV. Dlatego dobrze przeanalizuj to, czy opłaca Ci się przyjąć propozycję pracodawcy i wziąć na swoje barki więcej obowiązków. Ważne też jest to, aby mimo wszystko poziom wynagrodzenia był adekwatny do uzyskiwanych wyników oraz kwalifikacji, które posiada dany pracownik.

Zbyt duża odpowiedzialność przy niskim wynagrodzeniu może wiązać się z tym, że specjalista będzie czuł się niedoceniany przez swojego pracodawcę. Warto jednak pamiętać również o tym, że przyjęcie awansu bez podwyżki również wiąże się z podniesieniem swoich kwalifikacji, a także kompetencji. Pracownik będzie mógł się szkolić oraz zdobywać cenne doświadczenie, co z pewnością okaże się bardzo przydatne w przyszłości. Istotne jest to, że z pracodawcą zawsze można rozmawiać oraz negocjować warunki umowy i awansu. Lepiej jest to zrobić, ponieważ dzięki temu szef pozna Twój punkt widzenia i będzie mógł się do niego odnieść w odpowiedni sposób. Ponadto taka sytuacja może być przejściowa, a Ty w przyszłości otrzymasz w zamian za to premię.

Opublikowane komentarze
 • remi87

  remi87

  Podzielam zdanie autora, zawsze warto awansować.
  Odpowiedz
  • ABadminc

   ABadminc

   Dziękuję i zapraszam częściej :)
   Odpowiedz
 • Radek

  Radek

  Moim zdaniem awans bez podwyżki nie do końca spełnia swoją rolę.
  Odpowiedz
  • Ania

   Ania

   Oczywiście za awansem powinna też iść podwyżka, aczkolwiek dodatkowe obowiązki, bądź ich zmiana z pewnością rozwijają człowieka.
   Odpowiedz
Zostaw komentarz

pl_PLPolish