Jakie umiejętności powinien posiadać Analityk Biznesowy?

Jakie umiejętności powinien posiadać Analityk Biznesowy?

Zawód Analityka Biznesowego wymaga nie tylko pewnych predyspozycji, ale także solidnej wiedzy. Znajomość jakich obszarów jest niezbędna w tym zawodzie? Z jakich przedmiotów wykazywać się trzeba szczególną wiedzą?

Ekonomia, rachunkowość, ekonometria, analiza finansowa, matematyka ( w tym zaawansowana analiza matematyczna), statystyka, prawo gospodarcze – to najważniejsze obszary, w których dobry analityk biznesowy umie się sprawnie poruszać. Niezbędna jest także umiejętność zastosowania wszelkich narzędzi informatycznych. W pracy na tym stanowisku przydaje się także wiedza o aktualnych trendach gospodarczych, informacjach ze świata biznesu, kierunkach zmian, wzrostach i spadkach na poszczególnych rynkach. Znajomość języka angielskiego wymagana jest praktycznie na każdym stanowisku pracy wyższego szczebla, więc nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, że i analityk biznesowy musi sprawnie operować językiem nowożytnym.

Gdzie można znaleźć pracę? Zacznijmy od tego, że możliwości jest bardzo dużo i tak naprawdę wybór jest tak szeroki, iż można powiedzieć: Analityk biznesowy może znaleźć zatrudnienie niemalże w każdej firmie. Mogą to być np. różnego rodzaju mniejsze i większe przedsiębiorstwa, w tym także firmy prywatne i korporacje; instytuty badawcze oraz ośrodki analiz rynkowych; banki, firmy ubezpieczeniowe; rządowe instytucje finansowe itp.

Opublikowane komentarze
 • edi45

  edi45

  W tym zawodzie oprócz wiedzy potrzebna jest także dobra intuicja
  Odpowiedz
 • Tomek

  Tomek

  zgadzam się z przedmówcą
  Odpowiedz
  • Damian

   Damian

   A ja się nie zgadzam. Czym niby jest ta intuicja? Przeczuciem, czy tak na prawdę przypadkowym strzałem? Ważna jest przede wszystkim wiedza i umiejętności. Strzelanie w ciemno, bo coś się komuś wydaje to raczej nie droga. Chyba, że poprzez intuicję macie na myśli umiejętność połączenia elementów zdobytej wiedzy w rozsądne, poparte faktami przewidywania. Ale to inna sprawa...
   Odpowiedz
Zostaw komentarz

pl_PLPolish