Mimo, że na razie jestem studentem drugiego roku ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, już teraz wiem, że po studiach mam zamiar jak najszybciej znaleźć sobie posadę analityka biznesowego w jakimś dużym przedsiębiorstwie i na tej posadzie przepracować dobrych kilkanaście lat.

Mój kuzyn, Ksawery, od dwóch lat jest analitykiem biznesowym i twierdzi, że jego praca jest super, a ja mu wierzę. Całymi dniami siedzi przed komputerem, tworzy jakieś raporty i dokonuje analiz, a do tego dostaje za to całkiem niezłe pieniądze. Jak nic jest to praca właśnie dla mnie, analityk biznesowy Poznań.

Na czwartym roku studiów mam zamiar poszukać jakichś praktyk studenckich czy stażu w dziale finansowym, żeby później było mi łatwiej w procesie poszukiwania zatrudnienia. Nie jestem dzieckiem i wiem, że w dzisiejszych czasach młodym ludziom nie jest wcale tak łatwo znaleźć dobrą pracę. Duża część bezrobotnych zarejestrowanych w polskich urzędach pracy to właśnie ludzie do 30 roku życia. Ja nie mam zamiaru iść ich śladem, tylko chcę jak najszybciej zacząć zarabiać na swoje utrzymanie. Ile można ciągnąć pieniądze od rodziców – oni też mają swoje potrzeby i wydatki, dlatego jako dorosły chłopak chcę się usamodzielnić. I to koniecznie na stanowisku analityka!