W bankach również są potrzebni analitycy biznesowi. Jeśli marzysz o tym, aby Twoja kariera potoczyła się właśnie w taki sposób – trafiłeś idealnie. Powinieneś jednak wiedzieć, że Twoja praca będzie polegała na optymalizacji przebiegu procesu sprzedaży oraz obsługi klienta. Będą miały tutaj znaczenie produkty majątkowe oraz życiowe.

Twoją codziennością stanie się analizowanie współzależności pomiędzy różnymi inicjatywami, które mogą wpłynąć na zadania struktur obsługi klienta. Nieustannie będziesz wdrażać nowe inicjatywy, które będą dotyczyć procesów, a także zadań realizowanych w poszczególnych oddziałach. W związku z tym będziesz musiał planować różne formuły i organizować wdrożenia. Nie bez znaczenia będzie także uzgadnianie harmonogramów prac, a także monitorowanie postępów.

Do Twoich obowiązków będzie należała również analiza ryzyka projektowanych rozwiązań. Przygotuj się na konieczność wprowadzania zmian w produktach, różnych regulacjach oraz systemach informatycznych. To wszystko zapewni przyjaźniejszy kontakt klienta z produktami, a także wyższy standard realizowania wszelkich procesów sprzedażowych, a także tych związanych z obsługą klienta.

Do Twoich obowiązków będzie należało działanie w taki sposób, aby utrzymać spójność doświadczeń klientów, będziesz musiał nieustannie podwyższać ich satysfakcję. Warto też wspomnieć, że będziesz musiał się odnaleźć również w opracowywaniu założeń zmian, a także zasad również z innymi komórkami firmy. Praca analityka biznesowego w banku z pewnością nie należy do najłatwiejszych.