Zastanawiasz się nad tym, czy warto wiązać swoją karierę z pracą w roli analityka biznesowego? Czy jest to zawód przyszłościowy, czy może raczej już odchodzi do lamusa? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Analityk biznesowy jest stosunkowo popularnym zawodem w szczególności w dużych przedsiębiorstwach, a także bankach. Osoba zatrudniona na tym stanowisku może sporo zarobić. Oczywiście najważniejsze jest to, żeby posiadała odpowiednią wiedzę, a także kwalifikacje do wykonywania powierzonych jej zadań. To jednak nie wszystko, ponieważ znaczenie ma w tym przypadku także kwestia chęci poszerzania swoich kompetencji oraz bycia na bieżąco z tym, co dzieje się na polskim oraz zagranicznym rynku. Czy jednak rolę analityka biznesowego mogą w przyszłości pełnić maszyny? Pora to sprawdzić.

Analityk biznesowy – czy to przyszłościowy zawód?

Tak naprawdę istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że w najbliższej przyszłości analityków biznesowych zastąpią maszyny. Okazuje się bowiem, że jest to zawód, który wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia, a także zmysłu biznesowego. Maszyny opierają się jednak na algorytmach, które mogą być zawodne. To dlatego duże przedsiębiorstwa wciąż zatrudniają analityków biznesowych, którzy oczywiście korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych do uzyskiwania jak najlepszych wyników.