Świat pędzi do przodu, a my jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Analitycy biznesowi nie mają czasu na samorozwój. Tak naprawdę ledwie starcza im czasu na dom i rodzinę. Warto wykorzystać każdą chwilę, aby móc zyskać cenny czas. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie również do tego celu drogi do pracy.

Efektywnie wykorzystuj swój czas

Droga do pracy średnio zajmuje nam około pół godziny. W skali tygodnia to sporo. Często jest to czas spędzony w komunikacji miejskiej, a szkoda by został przez nas uznany za stracony. Można go wykorzystać na przykład na samorozwój.

Jak wykorzystać wolny czas podczas podróży do pracy?

Jest na to kilka sposobów. Pierwszy z nich to nauka języków obcych. Możesz skorzystać z jakiejkolwiek aplikacji mobilnej. Ucząc się nawet przez pół godziny dziennie, uda się nam przyswoić kilka nowych słówek, co w skali miesiąca przyniesie dość zadowalające efekty. Jeśli nie chcemy korzystać z aplikacji mobilnej, możemy użyć również kieszonkowych książek.

Kolejna przydatna kwestia to czytanie branżowych artykułów albo książki. Jest to sposób na łatwy i przyjemny samorozwój, który może przynieść dobre rezultaty. W tym czasie możesz również rozwijać swoją spostrzegawczość. Dobrym sposobem na to jest skorzystanie z prostych technik, które można wykorzystać, na przykład w autobusie. Możesz wyszukiwać podobieństwa pomiędzy poszczególnymi rzeczami. Twoja kreatywność na pewno na tym zyska.