jakie studia powinien ukończyć analityk biznesowyWiele osób pragnie zostać analitykiem biznesowym. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu osoba pracująca na takim stanowisku może poszczycić się bardzo wysoką pensją. Jest to zawód, który zdobywa coraz większą popularność.

Warto wiedzieć o tym, że analitykami biznesowymi najczęściej zostają absolwenci czterech kierunków studiów. Z pewnością do tego grona należą osoby, które ukończyły studia o kierunku informatycznym. Ponoć to właśnie oni radzą sobie w tym zawodzie najlepiej. W końcu taka osoba zajmowała się programowaniem, różnorakimi algorytmami, a także sieciami. Dzięki temu taki pracownik może w łatwiejszy sposób zrozumieć to, o czym mówią do niego programiści.

Inny kierunek, który przewija się w życiorysie analityków biznesowych to zarządzanie. To właśnie tam student może nauczyć się bardzo wielu umiejętności przydatnych w tym zawodzie. Są to kwestie dotyczące działa i rozwoju organizacji, a także procesów biznesowych.

Kolejne kierunki to ekonomia i matematyka. W końcu zadania analityka są w dużej mierze związane właśnie z liczbami. Dzięki uzyskaniu odpowiednich umiejętności na powyższych kierunkach, analityk świetnie odnajduje się w wielu branżach. Właśnie dlatego warto już wcześniej zastanowić się nad tym, czym chcemy zająć się w przyszłości, zanim wybierzemy się na studia.