Staże zawodowe owiane są wieloma legendami, pogłoskami, a przede wszystkim stereotypami! Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ czasy się zmieniają, a przedsiębiorcy wychodzą do młodych ludzi z sercem na dłoni. Większości zależy na tym, aby jak najszybciej zatrudnić świetnych specjalistów, od razu po ukończeniu studiów. Tak też jest w przypadku analityków biznesowych. Właśnie dlatego nie powinieneś sugerować się opiniami innych, tylko spróbować swoich sił również na stażu. Jest to świetna okazja do tego, aby otrzymać stałe zatrudnienie.

To plotki czy prawda?

Zwykle mówi się o tym, że każdy staż jest bezpłatny. A to błąd, ponieważ obecnie wiele z nich jest płatnych. Stażyści nie tylko mogą zdobyć cenne doświadczenie, a także wykorzystać teorię w praktyce. Oprócz tego otrzymują wynagrodzenie, które może pozwolić im się na swobodne utrzymanie. Wysokość wypłaty zależy nie tylko od konkretnej firmy, ale też samego zawodu.

Warto pamiętać o tym, że nawet bezpłatne staże nie są stratą czasu. W końcu pozwalają na zdobycie kontaktów, a także cenną naukę! Obecnie stażyści mają bardzo szeroki zakres obowiązków. Warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat warunków pracy w konkretnej firmie, jednak stwierdzenie, że stażyści zajmują się tylko parzeniem kawy to mit!

Warto pamiętać również o tym, że nie po każdym stażu można otrzymać propozycję stałego zatrudnienia. Dzieje się tak jedynie w przypadku najlepszych pracowników, którzy są nie tylko zdolni, ale także bardzo ambitni. Pracodawcom zależy na tym, aby w swoich szeregach skupiać jedynie najlepszych.