Dla wielu osób pożegnanie się z wieloletnim współpracownikiem będzie wiązało się ze smutkiem. Nie zawsze musi tak być. Warto takiej osobie dać coś od siebie, pamiątkowy upominek z pewnością może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Obiad firmowy, czy też impreza niespodzianka także są dobrymi pomysłami. To się sprawdzi również w przypadku osób, które pracowały w roli analityka biznesowego.

Aby sprawić radość osobie zmieniającej pracę możemy wręczyć jej pamiątkowy upominek. Może to być, na przykład wspólne zdjęcia z osobami z firmy, a do tego ciekawa, oryginalna ramka. Dobrym pomysłem będzie też zabawna koszulka z nadrukowanym zdjęciem współpracowników. Zabawny cytat z pracy też się dobrze sprawdzi w tym przypadku. Jeśli planujesz większy prezent – zabawnie go zapakuj i umieść na biurku swojego kolegi, czy też koleżanki. Taka niespodzianka z pewnością mile zaskoczy każdego pracownika. Samo udekorowanie biurka, na przykład przy pomocy kolorowych balonów, czy też kwiatów będzie również bardzo miłe.

Jeżeli Wasz szef wyrazi na to zgodę, warto poświęcić chwilę na pożegnanie takiej osoby, na przykład organizując mały poczęstunek. Wtedy wszyscy wspólnie usiądziecie, wypijecie kawę, zjecie ciasto i wspólnie spędzicie miło czasu na rozmowie, a także wspominaniu tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku lat. A po pracy możecie zorganizować odchodzącemu współpracownikowi imprezę niespodziankę. To można zorganizować w barze, czy nawet mieszkaniu, któregoś z pracowników.