Do tej pory pracowałem jako analityk finansowy, jednak mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się znaleźć pracodawcę, który zgodzi się zagwarantować mi posadę analityka biznesowego. Dość już napracowałem się w samej branży finansowej, teraz mam ochotę zająć się czymś bardziej rozbudowanym, a mianowicie analizą biznesową. Uważam, że jako facet z czteroletnim doświadczeniem w finansach będę miał szansę dość szybko znaleźć interesujące mnie zatrudnienie, zwłaszcza że już rozpocząłem wysyłanie dokumentów aplikacyjnych na ciekawe oferty pracy znalezione w Internecie.

Zielona Góra jest dużym miastem, w którym pełno jest firm mogących pokusić się o zatrudnienie analityków biznesowych, jednak ten zawód jest na tyle nowy, że niewielu pracodawców ma świadomość, że analityk zatrudniony w jego firmie mógłby zdziałać prawdziwe cuda i znacznie zwiększyć dochody przedsiębiorstwa. Na każdą ofertę pracy skierowaną do analityków biznesowych, jaką znalazłem w ostatnich kilku dniach odpowiedziałem, a teraz czekam na odzew ze strony rekruterów.

Z doświadczenia wiem, że nie ma co się denerwować brakiem reakcji pracodawcy, bo często telefony lub emaile przychodzą dopiero po paru tygodniach od dnia wysłania aplikacji. Pozostaje mi czekać cierpliwie i trzymać kciuki za to, by moja kandydatura komuś spodobała się na tyle, by zdecydował się mnie poznać na indywidualnej rozmowie kwalifikacyjnej. Jak tylko uda mi się znaleźć posadę analityka, analityk biznesowy Zielona Góra, od razu rzucam pracę analityka finansowego.