Niestety, dziś usłyszałeś przykrą informację i Twój szef postanowił Cię zwolnić? Co robić w takiej sytuacji? Na pewno się nie poddawać! Pomożemy Ci zawalczyć o siebie i rozwój kariery zawodowej.
Praca analityka biznesowego nie zawsze jest usłana różami. Niestety, dzisiejszy rynek pracy jest bardzo zaskakujący i niezwykle dynamicznie się zmienia. Nierzadko to sprawia, że szefowie muszą podejmować przykre decyzje o zwalnianiu swoich pracowników. Może to nas spotkać w najmniej oczekiwanym momencie, a redukcje etatów są niestety na porządku dziennym. Co zatem zrobić po zwolnieniu z pracy? Na pewno nie można się poddawać.

Zwolnienie z pracy i co dalej?

Oczywiście szukanie nowego miejsca pracy. Warto, żebyś kilka razy dziennie przeglądał ogłoszenia i wysyłał aplikacje w odpowiedzi na te, które Cię zainteresowały. Pamiętaj o tym, żeby postawić na profesjonalne CV. Skup się na zdjęciu, które powinno być aktualne i wykonane przez zawodowego fotografa.

Oprócz tego na pewno warto również skupić się na tym, żeby zawsze dostosowywać życiorys do konkretnego ogłoszenia. Nie zapomnij również o klauzuli RODO, której brak może Cię całkowicie wykluczyć z procesu rekrutacyjnego.