Jak Analityk Biznesowy powinien ubrać się na rozmowę rekrutacyjną?

Jak Analityk Biznesowy powinien ubrać się na rozmowę rekrutacyjną?

Na rozmowie rekrutacyjnej, jak z resztą w ogóle w codziennej pracy Analityka Biznesowego, obowiązuje strój biznesowy. W tym zawodzie nie wypada pozwolić sobie, na mniej oficjalne ubranie. Koszula i garnitur powinny znaleźć się w powszechnej garderobie zawodowej analityka.

Co założyć, żeby zrobić dobre wrażenie i nie popełnić faux pas?

Garnitur powinien być w ciemnym kolorze, najlepiej w granacie, graficie, ewentualnie brązie. Koszula powinna być jasna, najlepiej biała. Do tego oczywiście krawat pasujący kolorystycznie do garnituru, nie wyróżniający się za bardzo wyeksponowanymi printami. Buty powinny być eleganckie, koniecznie wyczyszczone i wypastowane, a skarpetki dopasowane do koloru ubioru. Krzykliwe barwy i nadruki byłyby nietaktem. Koniecznie należy także zadbać o fryzurę i zarost. Przystrzyżone włosy i ogolona, bądź przystrzyżona broda to podstawa schludnego wyglądu.

Kobietę także obowiązuje niepisana etykieta garderobiana. Na rozmowę rekrutacyjną w spawie pracy, należy założyć garsonkę, bądź damski garnitur. Do tego bluzkę najlepiej koszulową. Spódnica nie powinna być zbytnio krótka, optymalna długość to taka do kolan. Obuwie powinno zakrywać palce i pięty, najlepiej na niewielkim obcasie. Bezwzględnym wymaganiem jest założenie rajstop, nawet przy trzydziestostopniowym upale. Makijaż nie powinien być zbytnio wyzywający, ostre kontury warto zostawić na inne okazje. Fryzura także powinna być gładko ułożona, frywolnie spadające loki nie świadczą o profesjonalizmie.

Opublikowane komentarze
 • Damian

  Damian

  Hmm... Serio? Jesteś pewny, że np. sportowa marynarka odpada? A jak ubierają się AB na co dzień w Twojej firmie? Jeżeli możesz to zdradź także jaka to firma, przynajmniej rozmiar (ilość pracowników).
  Odpowiedz
  • ABadminc

   ABadminc

   Sportowa marynarka na co dzień do pracy? Czemu nie (wszystko zależy od panującego w firmie dress code'u), ale na rozmowę rekrutacyjną moim zdaniem wypada założyć bardziej oficjalny strój ;). Pozdrawiam
   Odpowiedz
Zostaw komentarz

pl_PLPolish