O czym pamiętać podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

O czym pamiętać podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Szykujesz się do zmiany pracy, w końcu udało Ci się znaleźć interesujące Cię ogłoszenie – aplikujesz. Jest! Udało się, dzwonią do Ciebie z firmy i zapraszają na rozmowę kwalifikacyjną. Jednak co dalej? Jak przygotować się do takiego spotkania i o czym pamiętać, żeby zrobić jak najlepsze wrażenie? Podpowiadamy.

Jeżeli chcesz zostać analitykiem biznesowym, przede wszystkim musisz dać z siebie wszystko podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Niestety, nie zawsze jest to tak łatwe i oczywiste, jak mogłoby się wydawać na początku. Przekonaj się zatem, o czym powinieneś pamiętać podczas takiego spotkania, a zrobisz doskonałe pierwsze wrażenie.

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym pamiętaj

Przede wszystkim, postaraj się być jak najlepiej przygotowany do tego spotkania. Co to oznacza? Skup się na tym, żeby dowiedzieć się jak najwięcej na temat Twojego potencjalnego miejsca pracy. Zapoznaj się z profilem działalności przedsiębiorstwa, a także przeanalizuj ich stronę internetową. Podczas rozmowy postaraj się nawiązać do zdobytych przez siebie informacji. W ten sposób pokażesz, że zależy Ci na tej konkretnej posadzie. Wykazując się zaangażowaniem, możesz sporo zyskać.

Oczywiście postaw również na eleganckie ubranie, które wskaże, że jesteś osobą profesjonalną, pewną siebie i obytą. Minimalistyczna elegancja zawsze zdaje egzamin. Biała koszula z kołnierzykiem oraz spodnie albo spódnica to absolutny must have, który powinien się znaleźć w szafie każdej osoby, ubiegającej się o zatrudnienie.

Opublikowane komentarze
 • Renata

  Renata

  Osoby uśmiechnięte zawsze robią lepsze wrażenie
  Odpowiedz
  • Ania

   Ania

   Oczywiście, uśmiech jest bardzo ważny.
   Odpowiedz
 • Weronika

  Weronika

  Podstawa to przygotowanie do rozmowy.
  Odpowiedz
  • Ania

   Ania

   Tak, przygotowanie jest koniecznością.
   Odpowiedz
Zostaw komentarz

pl_PLPolish