W swoim CV zawsze należy napisać o swoich zainteresowaniach. Dobry rekruter jest w stanie wyczytać z takich informacji, to czy konkretna osoba będzie pasować do charakteru przedsiębiorstwa. Daj lepiej się poznać swojemu przyszłemu pracodawcy, wielu z nich właśnie na to czeka, również podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Mamy kilka wskazówek również dla analityków biznesowych. Aby dobrze wypaść, należy być świadomym zarówno swoich mocnych, jak i słabych stron. Chcesz się rozwijać, dlatego lepiej znać swoje predyspozycje i mówić o nich otwarcie. Jeśli jakiś zakres tematyczny jest dla Ciebie szczególnie interesujący, powinieneś się rozwijać w tej dziedzinie. Bierz udział w dodatkowych szkoleniach i kursach. To pozwoli Ci na udoskonalenie już posiadanych umiejętności, staniesz się jeszcze lepszym specjalistą.
Ważne jest to, aby skupiać się na tych rzeczach, które sprawiają Ci przyjemność. Niech to będą Twoje zainteresowania, pogłębiaj je, czytaj specjalistyczną literaturę oraz oglądaj programy i filmy. O swoich pasjach opowiadaj z zaangażowaniem. Dzięki temu pokażesz innym, że jesteś zaangażowany, a to jest szczególnie istotne w relacjach zawodowych. Przy tym wypowiadaj się precyzyjnie i zwięźle. Zwracaj uwagę na reakcję odbiorcy, to bardzo ważne, aby nie narzucać się innym.