Jeszcze nie wiem jak to osiągnę, ani ile mi to zajmie, ale po ukończeniu studiów ekonomicznych mam zamiar zostać analitykiem biznesowym. Jeden z moich dużo starszych kolegów jest analitykiem finansowym, czyli pracuje na stanowisku pokrewnym do mojej wymarzonej posady, i przy okazji naszego ostatniego spotkania opowiedział mi co nieco o swoich warunkach pracy, o obowiązkach, firmie i współpracownikach. Jego opowieści spodobały mi się na tyle, że i ja postanowiłem swoje kroki skierować na analitykę, tyle, że biznesową.

Analityk biznesowy Lublin zajmuje się nie tylko finansami firmy, ale i wieloma innymi aspektami jej funkcjonowania. Analityk biznesowy musi w swoich działaniach opierać się na wiedzy z różnych dziedzin i branż, dlatego jego praca jest bardzo odpowiedzialna i trudna. Zazwyczaj stanowiska trudne i ważne związane są z wysokim wynagrodzeniem, jakie można otrzymać za pracę, dlatego w przypadku analityka biznesowego jest podobnie. Analityk biznesowy zarabia więcej niż analityk finansowy, a jego miesięczna pensja może się wahać od 3 do nawet 10 tysięcy złotych.

Do ukończenia studiów ekonomicznych został mi jeszcze niespełna rok, dlatego mniej więcej za 12 miesięcy podejmę działania związane z ostatecznym zatrudnieniem się na stanowisku analityka. Wątpię, żebym od razu dostał się na to stanowisko pracy, zwłaszcza, że od analityków wymaga się doświadczenia zawodowego, dlatego na początek mam zamiar zakotwiczyć się na byle jakim stanowisku związanym z ekonomią. Dopiero później zawalczę o posadę analityka.