Niedawno przeczytałem, że obecnie na rynku wśród pracodawców panuje trend na zatrudnianie analityków biznesowych zwiększających efektywność pracy ich przedsiębiorstw, a tym samym zwiększających roczne przychody uzyskiwane przez firmę. Sam nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad zatrudnieniem analityka biznesowego, analityk biznesowy Wrocław, jednak im więcej nad tym myślę tym pomysł zapewnienia sobie speca od biznesu wydaje mi się coraz lepszy. Może dzięki analitykowi moje niewielkie przedsiębiorstwo produkcyjne wypłynęłoby na pełne wody wrocławskiej gospodarki?

Nie miałem nigdy styczności z analitykiem biznesowym, dlatego pierwsze co zrobiłem, to wyszukałem parę artykułów w Internecie poświęconych stanowisku analityka. Dzięki nim dowiedziałem się czego wymagać od kandydatów i na co zwracać uwagę. Jeśli już mam zapewnić sobie usługi analityka, powinienem od razu postawić na kogoś dobrego, kto dość szybko swoją pracą zarobi na swoją wysoką pensję. Bo z tego co przeczytałem, pracę analityka ceni się bardzo wysoko, nawet na dziesięć tysięcy złotych miesięcznie. Dziesięć tysięcy to więcej niż ja zarabiam w miesiąc, dlatego jeśli już zdecyduję się na zatrudnienie analityka, lepiej żeby dość szybko zrobił on coś z niewielką produkcją w moim zakładzie.

Z drugiej strony, może zamiast zatrudniać wykwalifikowane analityka, który zawoła niebotyczną sumę za swe usługi, lepiej postawić na jakiegoś absolwenta ekonomii bez doświadczenia, który będzie się uczył analizy na mojej firmie, ale nie dostanie więcej niż trzy tysiące złotych. Trzeba to jeszcze przemyśleć.