Spotkanie rekrutacyjne to najlepszy sposób na to, aby lepiej poznać kandydata, a następnie zweryfikować posiadane przez niego umiejętności. Jest to najlepszy sposób na to, żeby określić predyspozycje konkretnego osoby. Jakie jeszcze są cele rozmowy kwalifikacyjnej? Podpowiadamy.

Jesteś umówiony na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ ubiegasz się o stanowisko analityka biznesowego? W takim razie powinieneś wiedzieć, jakie są cele takiego spotkania. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Cele rozmowy kwalifikacyjnej

Przede wszystkim jest to najlepszy sposób na to, żeby dokonać selekcji zgłoszeń. Rekruter w ten sposób wybiera kilka osób z nawet kilkuset, a więc samo zaproszenie jest już sporym wyróżnieniem. To jednak nie wszystko, ponieważ jest to również najlepszy sposób na to, żeby zweryfikować treść dokumentów aplikacyjnych, a więc tych zawartych w CV oraz liście motywacyjnym. Podczas rozmowy nie udzielaj zatem zdawkowych odpowiedzi, za to skup się na tych jak najbardziej wyczerpujących.

Jest to również najlepszy sposób na przetestowanie przyszłego pracownika oraz sprawdzenie jego kwalifikacji. Potencjalni pracodawcy nierzadko przygotowują różnorodne testy i sprawdziany, które mają to sprawdzić.