Aby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Jedną z nich jest lista rzeczy do zabrania na rozmowę kwalifikacyjną. Może się to wydawać dziwne, ale rzeczywiście niektóre przedmioty mogą okazać się przydatne podczas takiego spotkania. Jakie?

Nie zapomnij wziąć ze sobą niezbędnych dokumentów, o które poprosił rekruter. Jeśli on sam o tym nie wspomniał podczas rozmowy telefonicznej, zapytaj się go o to sam. Dzięki temu pokażesz swoje zaangażowanie. To dotyczy także osób ubiegających się o takie stanowiska jak analityk biznesowy. Mile widziane jest to, aby mieć przy sobie swoje CV. Istotne jest to, aby nie zerkać na życiorys podczas rozmowy. Lepiej jest dobrze mu przyjrzeć kilkakrotnie przed spotkaniem.

Jeśli w poprzedniej firmie otrzymałeś referencje – koniecznie zabierz je ze sobą. Niektóre przedsiębiorstwa oczekują takich dokumentów od kandydatów na poszczególne stanowiska. Jeśli zabierzesz ze sobą długopis i notatnik, będziesz mógł zanotować ważne informacje, takie jak data kolejnego spotkania. Przed rozmową rekrutacyjną warto zastanowić się nad pytaniami, które chciałbyś zadać w trakcie. Takie wydarzenie dla wielu osób jest stresujące, dlatego lepiej je zapisać na kartce, którą weźmiesz ze sobą. Pamiętaj natomiast o tym, żeby na czas rozmowy rekrutacyjnej wyłączyć telefon komórkowy.