W każdym CV powinna znaleźć się rubryka poświęcona zainteresowaniom konkretnego kandydata. Okazuje się, że większość rekruterów dokładnie przygląda się tej części życiorysu. Właśnie dlatego powinniśmy przyłożyć się do wypełniania takich informacji. Analitycy biznesowi, którzy szukają zatrudnienia, również powinni poświęcić chwilę na uzupełnienie tej rubryki.

Twoje zainteresowania mogą o Tobie sporo powiedzieć

Okazuje się, że Twoje zainteresowania mogą powiedzieć o Tobie naprawdę wiele. Osoba, która uprawia sporty indywidualne będzie postrzegana jako ktoś zdyscyplinowany oraz chętny do pracy. Z kolei pracownik, który lubuje się w sportach zespołowych dobrze czuje ducha walki, a także potrafi współpracować z innymi osobami.

Pierwsze wrażenie ma duże znaczenie, dlatego powinno się dołożyć dużych starach, aby na pierwszy rzut oka CV przypadło do gustu rekruterowi. W tej kwestii możesz postawić na oryginalność. Postaraj się czymś wyróżnić, jednak nigdy nie kłam. Pamiętaj o tym, że podczas rozmowy rekrutacyjnej, Twój potencjalny pracodawca, może nawiązać do Twoich zainteresowań. Tak dzieje się często, zatem bądź całkowicie szczery i nie ubarwiaj swojego życia na siłę. Ważne są szczegóły i konkrety.

Daruj sobie ogólniki. Jeśli w tej rubryce wpiszesz po prostu „sport, muzyka, film”, pokażesz, że podszedłeś do tego tematu bardzo wybiórczo. Możesz zatopić się w szczegółach. Napisz o tym, jaki sport uprawiasz, jakiej muzyki słuchasz, a także jaki gatunek filmowy najbardziej Cię interesuje. Dzięki temu zaciekawisz odbiorcę CV, a także zachęcisz do podjęcia z Tobą dialogu.