Sytuacja na rynku pracy

W obecnych czasach mamy do czynienia z dynamicznie zmieniającą się sytuacją gospodarczą, która wymusza wprowadzanie odpowiednich działań optymalizujących i kreowanie nowych stanowisk pracy, związanych ze zmianami makroekonomicznymi. W taki sposób coraz większym zainteresowaniem ze strony pracodawców cieszy się zawód analityka biznesowego, którego wiedza wykracza poza tradycyjny obszar finansów i zahacza o wszystkie aspekty gospodarki, analityk biznesowy Tarnów.

Obowiązki analityka biznesowego obejmują zrozumienie zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa, głównie relacji finansowych, logistycznych i sprzedażowych. Na podstawie planów rozwoju firmy analityk potrafi prowadzić analizy wielopłaszczyznowe i jest w stanie określić skuteczność kampanii promocyjnych i skalę sezonowości danego produktu.

W strukturze organizacyjnej firmy analityk biznesowy pracuje w dziale finansowym, a jego współpracownikami są dyrektor sprzedaży, kierownik logistyki i product manager. W swojej pracy analityk powinien umieć posługiwać się określonym oprogramowaniem finansowym oraz biegle znać programy pakietu MS Office, głównie Power Point i Excel. Analityk biznesowy za swoją pracę może otrzymać od 6 do 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie, w zależności od indywidualnych predyspozycji pracownika, branży, wielkości firmy i jej lokalizacji.

Zostaw komentarz

pl_PLPolish