W obecnych czasach rozwój firm coraz częściej napędzany jest bardziej lub mniej widocznym wyścigiem pracowników w zdobywaniu wiedzy, doświadczenia, awansów i podwyżek. By nie wypaść z szybko zmieniającego się i dostosowującego do nowych warunków rynku pracy prędzej lub później niemal każdy aspirujący na więcej pracownik zaczyna zastanawiać się nad podjęciem studiów podyplomowych. Taki zabieg ma na celu nie tylko zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, ale również zwiększenie atrakcyjności pracownika w oczach jego pracodawcy. Pracodawcy życzliwiej patrzą na tych, ze swoich podwładnych, którzy starają się poprawiać jakość wykonywanej pracy i przyczyniać tym samym do rozwoju firmy.

Ciekawą opcją dla osób zajmujących się na co dzień biznesem są studia podyplomowe z analizy biznesowej, dostępne na przykład na warszawskiej SGH. Studia zorganizował Instytut Informatyki i Gospodarki Cyfrowej przy Kolegium Analiz Ekonomicznych. Według informatora, ich celem jest dostarczenie słuchaczom podstaw z zakresu analizy biznesowej oraz wypracowanie w nich praktycznych umiejętności miękkich i twardych, niezbędnych w pracy analityka biznesowego.

Decydując się na studia podyplomowe należy liczyć się z dość wysokimi opłatami. Czesne są zazwyczaj tym wyższe, im bardziej „chodliwym” kierunkiem studiów podyplomowych jesteśmy zainteresowani. W przypadku podyplomówki z analizy biznesowej, koszty, jakie zmuszeni będziemy zamieścić w naszym rocznym budżecie oscylują w granicach 7 tysięcy złotych za dwa semestry nauki. Bądźmy szczerzy – kwota jest niebagatelna, jednak przy odrobinie szczęścia taka inwestycja ma szansę się opłacić. Podejmiecie ryzyko?