Narzędzia pracy analityka

Narzędzia pracy analityka

Lekarz do wykonywania swojej pracy potrzebuje stetoskopu, górnik kilofa, policjant broni, a analityk biznesowy… no właśnie…czego? Jak w każdym zawodzie, taki i w pracy analityka biznesowego niezbędne jest posiadanie kilku rzeczy ułatwiających pracę i pozwalających na prawidłowe wypełnianie obowiązków zawodowych. Może nie są to rzeczy typowo związane z analizą biznesową, jednak ich obecność znacznie poprawia wydajność pracy analityka.

  1. Kartka i długopis

Ten prosty zestaw znany jest od setek lat i nadal stanowi podstawę wykonywania obowiązków zawodowych. Najlepiej, by kartki miały formę notesu i można je było swobodnie przerzucać. Z doświadczenia wiem, że luźne kartki bardzo często się gubią, dlatego lepiej, gdy są spięte w jedną całość. Niektórzy preferują korzystanie z elektronicznych notatników, jednak dla mnie nic nie zastąpi zwykłej kartki i długopisu.

  1. Edytor tekstu

Nie ważne na jakim edytorze tekstu pracujemy, ważne, żeby był i spełniał dla nas swoje funkcje. Może to być Word, edytor OpenOffice, LibreOffice Writer i inne – od edytora wymagamy jedynie tyle, by posiadał wszystkie interesujące nas funkcje i zadowalała nas jego praca. Mało który specjalista zapisuje tyle elektronicznych stron, co analityk biznesowy, dlatego musimy świetnie dogadywać się z naszym edytorem.

  1. Aktualne informacje na temat świata biznesu

Tutaj przyda się wszystko- od gazet, przez książki, aż po Internet. To z nich czerpiemy informacje na temat najnowszych trendów biznesowych i wykorzystujemy je w swojej pracy. Bez nich praca analityka byłaby niemożliwa.

Opublikowane komentarze
  • maja

    maja

    Proste narzędzia ;)
    Odpowiedz
Zostaw komentarz

pl_PLPolish