Analizy, przeliczenia, zestawienia, podsumowania i raporty to moja codzienna praca w zawodzie analityka biznesowego, analityk biznesowy Biała Podlaska. Każdego dnia zajmuję się tym samym, każdego dnia wykonuję te same czynności i rozmawiam z tymi samymi osobami. Tak to już jest, gdy nie ma się własnej firmy obsługującej kilku klientów, a jest się zatrudnionym przez jedną instytucję, którą zna się jak własną kieszeń. Lubię to co robię, jednak codzienna nuda i monotonia tych samych zadań mnie wykańczają.

Ludzie twierdzą, że mam świetną pracę, z której powinienem się cieszyć i z której powinienem być dumny. Owszem, cieszę się, ale może ja mam jakieś większe ambicje i nie satysfakcjonuje mnie bezustanna praca z tymi samymi danymi i tą samą firmą? Może jak chciałbym zająć się świadczeniem usług analizy biznesowej wielu klientom, a nie tylko jednemu?

Skoro już wykształciłem się w analizie biznesowej to na pewno chciałbym z nią związać swoją przyszłość, jednak chciałbym mieć własną firmę i sam dobierać sobie klientów. Od dwóch miesięcy coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że czas najwyższy wziąć swój los w swoje ręce i przedsięwziąć wszystkie środki mające na celu otwarcie własnej działalności gospodarczej. Na początku na pewno byłbym jedynym pracownikiem firmy, jednak kto wie – może z czasem miałbym tyle zleceń, że musiałbym kogoś zatrudnić?