Chętnie opowiedziałbym co nieco o pracy analityka biznesowego, jednak mój zakres obowiązków jest tak rozbudowany i skomplikowany, że wiele osób nie związanych z biznesem i funkcjonowaniem firm nie zrozumiałoby połowy mojej wypowiedzi. Jako, że swoje internetowe wypowiedzi publikuję głównie po to, by przeczytało (i zrozumiało) je jak najwięcej Internautów, pisanie o skomplikowanych biznesowych aspektach mojej pracy nie jest najlepszą metodą na pozyskanie rzeszy fanów i subskrybentów.

Ogólnie mogę Wam powiedzieć, że zawód analityka biznesowego jest zawodem stosunkowo młodym i bardzo interdyscyplinarnym. Analitycy biznesowi, analityk biznesowy Legnica, są kimś większym i ważniejszym od analityków finansowych, ponieważ nasz zakres oszacowywań i analiz dotyczy nie tylko sfery finansowej, a również sprzedażowej, logistycznej i wielu, wielu innych. Osobiście czuję się lepszy od znajomych mi analityków finansowych i nic na to nie poradzę.

W chwilach wolnych od pracy staram się czytać artykuły branżowe, by z wszystkimi nowinkami i wiadomościami być na bieżąco. Branża finansowa jest branżą zmienną, dlatego osoby chcące w niej funkcjonować muszą być przygotowane na ciągłe pogłębianie wiedzy i trzymanie ręki na pulsie. Od pracy w finansach nie da się odpocząć, bo zawsze znajdzie się coś, co powinno być zrobione, przeczytane lub usłyszane. Nie pamiętam kiedy ostatnio był dzień, w którym przez ani chwilę nie zająłem się pracą – to było chyba jeszcze przed zdobyciem pracy analityka.