Wykształcenie wyższe wymagane w zawodzie Analityka Biznesowego

Wykształcenie wyższe wymagane w zawodzie Analityka Biznesowego

W zawodzie analityka biznesowego wymagane jest między innymi wykształcenie wyższe. Strzałem w dziesiątkę będą studia podyplomowe z analizy biznesowej, polecane szczególnie osobom, które mają na co dzień do czynienia z biznesem. Minusem studiów podyplomowych jest ich wysoka cena. Ale co jeśli nie ukończyliśmy studiów z analizy biznesowej? Dla kogo zdobycie zawodu analityka biznesowego będzie najprostsze? Dla absolwentów Ekonomii, Informatyki, Zarządzania, ewentualnie Matematyki.

Absolwenci studiów informatycznych mieli do czynienia z programowaniem, algorytmami itp. Absolwenci zarządzania posiedli ogólną wiedzę na temat funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa, procesów biznesowych, wszystkich aspektów zarządzania. Oprócz tego, na zarządzaniu pojawiały się takie przedmioty jak: analiza biznesowa, czy analiza systemowa. Absolwenci ekonomii to kolejna grupa, która łatwo odnajdzie się na stanowisku analityka biznesowego. W analizie biznesowej, jakby nie było potrzebne są umysły ścisłe.

Można zapisać się także na odpowiednie kursy i szkolenia. Trwają znacznie krócej niż dwuletnie studia, kosztują podobnie, ale studia dają być może szersze spojrzenie na procesy analityczne.

Opublikowane komentarze
 • Patryk

  Patryk

  Ja skończyłem kurs, w zawodzie analityka pracuję już ponad rok i świetnie sobie radzę.
  Odpowiedz
  • ABadminc

   ABadminc

   Zarówno wiedza, jak i predyspozycje liczą się w tym zawodzie.
   Odpowiedz
Zostaw komentarz

pl_PLPolish