Zwierzęta domowe w biurze. Czy to może się udać?

Zwierzęta domowe w biurze. Czy to może się udać?

W zachodnich firmach coraz częściej spotyka się domowe zwierzęta w biurach. Czy jest to dobre rozwiązanie i przede wszystkim czy może się sprawdzić w Polsce?

Praca analityka biznesowego najczęściej odbywa się w biurze. W takich miejscach niezwykle ważne jest to, żeby zachować przyjazną atmosferę. To wpływa pozytywnie na nastroje, ale również na efektywność poszczególnych pracowników. A atmosferę na pewno może wspomóc obecność zwierząt domowych, takich jak psy oraz koty. To jest coraz częściej spotykane poza granicami naszego kraju.

Zwierzęta domowe w biurze

Zabieranie swoich zwierząt do pracy staje się coraz popularniejsze. W szczególności dotyczy to psów, które wymagają większej uwagi, niż koty. Trzeba z nimi wychodzić regularnie na spacery, a zatem konieczne jest regularne wyprowadzanie ich na dwór, co może być niemożliwe, kiedy dana osoba spędza wiele godzin poza domem.

Właśnie z myślą o takich pracownikach, coraz więcej firm proponuje możliwość przyprowadzania swoich zwierząt do biura. Jest to możliwe tylko w sytuacji, gdy zwierzęta się między sobą dobrze „dogadują” i nie są agresywne. Rzeczywiście w naszym kraju również jest to spotykane. W szczególności dotyczy to dużych korporacji, gdzie kładzie się duży nacisk na nowoczesność oraz przyjazne podejście do poszczególnych pracowników.

Opublikowane komentarze
 • niko

  niko

  Coraz więcej firm decyduje się na możliwość przyprowadzania do biura psów.
  Odpowiedz
  • Ania

   Ania

   Tak i to jest fajne rozwiązanie.
   Odpowiedz
 • sidolu

  sidolu

  Wszystko zależy od zwierzęcia
  Odpowiedz
  • Ania

   Ania

   Oczywiście, nie każde zwierze odnajdzie się w takich biurowych warunkach, z obcymi ludźmi.
   Odpowiedz
 • Adam

  Adam

  A ja zabieram mojego psa do biura, to naprawdę świetne rozwiązania dla kogoś, kto nie ma z kim zostawić pupila,
  Odpowiedz
  • Ania

   Ania

   Dobrze, że masz taką możliwość :) Pochwała dla pracodawcy ;)
   Odpowiedz
Zostaw komentarz

pl_PLPolish